Reštaurácia A COVID-19

Najbezpečnejšia cesta k večeri v reštaurácii uprostred COVID-19

Pandémia mala zlovestné pazúry, ktoré nás zväzovali k hraniciam našich príbytkov. Napriek tomu, že bezpečnostné odporúčania CDC a WHO sú pre našu existenciu rozhodujúce, je vaše nutkanie vystúpiť z domu opodstatnené.

Je to preto, že keď sme boli zbavení schopnosti socializovať sa, mnohých to vyvrhlo z ich stabilného emočného a duševného stavu.

Myšlienka vrátiť sa do vašej obľúbenej reštaurácie a dať si toto chutné jedlo môže byť ohromujúca, nezabudnite však, aby ste sa nenechali uniesť svojimi emóciami; namiesto toho nájdite rovnováhu medzi tým čo robiť môžete a čo nie v tomto „novom normále.“

Volajte dopredu pre rezerváciu

Nezúčastňujte sa spontánnych rande s večerou, radšej zavolajte a uistite sa, že reštaurácia, ktorú navštevujete, prijala nevyhnutné bezpečnostné opatrenia. Uistite sa, že dodržujú pokyny CDC týkajúce sa skríningu zamestnancov.

Zároveň, ak máte záujem si jedlo zobrať zo sebou, zavolajte dopredu aby ste mohli preskočiť radu. Ďalším krokom je vec, pri ktorej by ste mali byť opatrní, zabezpečte umývanie rúk po celý deň, čo je najprijateľnejší spôsob, ako zabrániť šíreniu Covid-19.

Doprajte si večeru vo vonkajšom prostredí

Outdoor Dining

Napriek tomu, že mnoho krajín umožňuje stravovanie v interiéroch, poďme sa na danú skutočnosť pozrieť triezvym pohľadom. Vnútorné priestory sú miestom, vďaka ktorému budete náchylnejší na väčšie riziko infekcie, v porovnaní s tým, keď budete umiestnený vo vonkajších priestoroch.

Je to preto, že cirkulácia vzduchu je oveľa lepšia vonku. Najmä pri klimatizáciách; stolovanie v interiéri je vzdelaným rizikom, ktorému sa oddávate kvôli zatuchnutému vzduchu, ktorý cirkuluje.

Požiadajte o elektronické (online) menu

Myšlienka manipulácie s jedálnym lístkom, ktorého sa dotklo množstvo zákazníkov už pred vami, v súčasnej situácií  neprichádza do úvahy. Preto reštaurácie prechádzajú k inteligentnému spôsobu ponúk, ku ktorým máte prístup prostredníctvom svojich smartfónov jednoduchým skenovaním QR kódu.

Najjednoduchším a najpohodlnejším spôsobom je zároveň sprístupnenie ponuky online. Myšlienka dotyku telefónu (ponuky v telefónne) je oveľa upokojujúcejšia ako sa dotýkať fyzického menu.

Prípravok na dezinfekciu rúk

Hand sanitizer

Takmer všetky reštaurácie majú dezinfekciu rúk – neodmysliteľnú súčasť nášho súčasného života. Problémom však je, že mnoho majiteľov reštaurácií nebude poznať skutočnosť, že niektoré z týchto dezinfekčných prostriedkov na ruky obsahujú toxíny, ako je metanol alebo 1-propanol.

Pri vstrebávaní alebo požití škodia nášmu zdraviu. Tieto toxíny objavila FDA u takmer 175 značiek dezinfekčných prostriedkov na ruky.

Čo je takzvaný všeliek? Odpoveď je jednoduchá; len noste svoj vlastný dezinfekčný prostriedok, aby ste si boli istí jeho obsahom, že bude bez kontaminantov a korona vírusu.